نسیم طبیعت ایران

پژوهش، تحقیق، ارائه اطلاعات و مطالب آموزشی در زمینه طبیعت، گردشگری و آئین های ایران

مارک تواین
ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: مارک تواین ،سفر
  • بیست سال بعد، از کارهایی که نکرده ایی بیشتر پشیمان خواهی شد تا کارهایی که کرده ای. پس قایقت را آماده کن. بادبانها را برافراز . از بندرگاه امن سفر کن و دور شو. بادهای نیرومند را در بادبانها بینداز. سفر کن، سیر و سیاحت کن.

« مارک تواین»

  • از کسانی که تو را تحقیر می کنند دوری کن. انسانهای کوچک همیشه تو را تحقیر می کنند ولی آدمهای واقعا بزرگ کاری می کنند که احساس کنی تو هم می توانی بزرگ باشی.

«مارک تواین»

مارک تواین کیست؟

نسیم طبیعت ایران

«مارک تواین» نویسنده، روزنامه نگار و فکاهى نویس مشهور آمریکایى است که با داستان هاى پرماجراى خود مانند «تام سایر» و «هاکلبرى فین» به نویسنده اى جهانى بدل شد و در سراسر جهان خوانندگان فراوانى یافت.

«ارنست همینگوى» در اثر خود به نام «تپه هاى سبز آفریقا» مى نویسد: «تمام ادبیات نوین آمریکا از یک کتاب سرچشمه مى گیرد و آن «هاکلبرى فین» اثر «مارک تواین» است.»
«ساموئل لنگهورن کلمنس» متخلص به «مارک تواین» در ۳۰ نوامبر ۱۸۳۵ در فلوریدا در خانواده اى باایمان دیده به جهان گشود.
«مارک» در سال ۱۸۴۷ پدر خود را از دست داد و براى شاگردى نزد یک نقاش رفت و در عین حال براى نشریه «ژورنال» نیز به عنوان خبرنگار آغاز به کار کرد. از سال ۱۸۵۷ «مارک تواین» موفق شد با اخذ گواهینامه به عنوان قایقران در رودخانه مى سى سى پى مشغول به کار شود.

 در سال ۱۸۶۶ «تواین» به عنوان روزنامه نگار سفرى به «هاوایى» داشت و یادداشت هاى بسیارى از اتفاقات و رویدادهاى این سفر جمع آورى کرد. پس از آن سفرى به فرانسه و ایتالیا داشت و تجربیات خود را در کتابى با نام «بى گناهان فرنگ» ذکر کرد و پس از انتشار به سرعت به اثرى محبوب در میان آمریکاییان و اروپاییان بدل شد. «تواین» معمولاً براى نوشتن به مسافرت هاى متعددش رجوع مى کرد و شاید به همین دلیل است که آثارش حال و هواى سفرنامه دارد که نمونه بارز آن «ماجراهاى تام سایر» است که به سال۱۸۷۶ به چاپ رسید. موفقیت اولین کتاب «تواین» تا حدى او را از لحاظ مالى تامین کرد و او توانست با «اولیویا لنگدن» پس از فرستادن ۱۸۹ نامه عاشقانه ازدواج کند که زنى خانواده دوست بود و خود را وقف حفاظت و مراقبت از شوهر و خانواده اش کرده بود.